Parapety blaszane i aluminiowe

[zobacz cenniki i sposób wyliczania powierzchni parapetów ]

Parapety zewnętrzne blaszane były wykonywane przede wszystkim z blachy ocynkowanej. Jest to rozwiązanie tanie. Obecnie istnieje możliwość zastosowania innych materiałów, droższych ale bardziej odpornych na warunki atmosferyczne. Parapety z blachy aluminiowej to nowa generacja, mająca zastąpić parapety zewnętrzne blaszane. Są trochę droższe od wykonanych z blachy ocynkowanej, ale za to nierdzewne i znacznie bardziej sztywne.

Oferujemy gotowe parapety blaszane o określonych gabarytach do bezpośredniego montażu na budowie, co zwiększa tempo prac i wpływa też na jakość wyrobu.

Na zamówienie wykonujemy dowolne parapety wg podanego kształtu i wymiarów.


MATERIAŁ STOSOWANY NA PARAPETY BLASZANE I ALUMINIOWE:

Blacha stalowa - ocynkowana.
Najtańszy materiał do obróbki blacharskiej, dlatego jest wykorzystywany najczęściej. Elementy wykonane z takiej blachy wymagają konserwacji i wskazane jest malowane ich. Trwałość blachy ocynkowanej w zależności od konserwacji i warunków atmosferycznych określana jest około 20 do 30 lat.
Blacha tytan-cynkowa.
Jest to blacha odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zwiększenie wytrzymałości na uszkodzenia uzyskuje się poprzez dodanie do składu blachy ocynkowanej niewielkiej domieszki tytanu. Elementy wykonane z blachy tytan-cynk są o wiele trwalsze od wykonanych z blachy ocynkowanej. Szara patyna (warstwa tlenku cynku), która pokrywa blachę w miarę upływu czasu dodatkowo zabezpiecza przed działaniem warunków atmosferycznych. Trwałość blachy tytan-cynkowej wynosi około 60 do 100 lat.
Blacha miedziana.
Elementy blacharskie wykonane z blachy miedzianej przewyższają pod względem parametrów technicznych wszystkie inne materiały. Patyna turkusowo-zielonkawa, która pokrywa blachę w miarę upływu czasu jest charakterystyczna dla zabytkowych budynków. Trwałość blachy miedzianej wynosi do 200 lat.
Blacha powlekana.
W ostatnich latach elementy blacharskie najczęściej wykonywane są z blachy ocynkowanej powlekanej polisestrem. Blacha powlekana dostępna jest w różnych kolorach. Warstwa poliestru, która pokrywa blachę ocynkowaną zwiększa znacznie trwałość wykonanych z niej elementów. Dużą zaletą też jest znacznie niższa cena w porównaniu z blachą tytan-cynkową lub miedzianą. Folia zabezpieczająca, którą pokryta jest blacha pozwala chronić przed uszkodzeniami i zarysowaniami, które mogą powstać w czasie transportu lub obróbki blachy.
  NAJBARDZIEJ TYPOWA KOLORYSTYKA BLACH POWLEKANYCH
Blacha aluminiowa.
Najlepszym kompromisem między ceną a trwałością jest zastosowanie blachy aluminiowej. Powlekane są twardymi i odpornymi na czynniki atmosferyczne lakierami. Blacha aluminiowa dostępna jest w dwóch kolorach: białym i brązowym. Trwałość takiej blachy rekompensuje wyższy koszt, który i tak jest niższy niż koszt blachy tytanowo-cynkowej lub miedzianej.
RYNMARK © 2010 - kom. 603 061 668 - e-mail: biuro@rynmark.pl Produkcja witaczy dla gmin, miast i powiatów